Gedeon Richter tegi 2020. aastal rekordkäibe

Gedeon Richteri kontsern teatas, et ettevõtte 2020. aasta konsolideeritud müügitulu oli 1,6 miljardit eurot ja kasv võrreldes 2019. aastaga oli 11,6%. Olulised saavutused olid Vraylari (kariprasiin) edu USAs ja Evra transdermaalsete rasestumisvastaste plaastrite äri omandamine Janssenilt, Johnson & Johnson tütarfirmalt. 

Tänavu 120 aastaseks saava Gedeon Richteri tegevjuht Gábor Orbán rõhutas aastaaruandes, et Richter täitis oma missiooni 2020. aastal vaatamata rasketele oludele: eelmisel aastal suudeti kogu maailmas pakkuda piisavas koguses taskukohaseid ja kvaliteetseid tooteid. Ta lisas, et müük ja marginaalid olid plaanitud või kõrgemad, milles lisaks põhitegevuse kasumlikkuse paranemisele mängis erilist rolli Vraylari tõus USAs, Richteri jaoks väga olulisel turul.

Samuti teatas tegevjuht aruandes, et pärast Johnson & Johnsoni tütarettevõttelt Janssenilt Evra transdermaalse rasestumisvastaste plaastrite äri omandamist on Richterist saanud maailma suurim naiste rasestumisvastaste vahendite pakkuja.

Euroopa Liidus kasvas Gedeon Richteri müügitulu 0,7% ja ulatus 389,9 miljoni euroni. See summa ei hõlma Ungarit.

Gedeon Richteri Eesti filiaali juht István Bán ütleb, et müügitulu aastane kasv  Eestis oli möödunud aastal 4,18%. “Richteri toodete müük saavutas 96% võrreldes eelmise aasta tulemusega ja me täitsime 93% müügiplaanist, mis on rasketes oludes hea tulemus. Sotsiaalministeeriumi soovil kindlustasime retseptiravimite kahe kuu ravimivaru, millega aitasime pandeemia ajal tagada ravimite kättesaadavuse piisavas koguses.” Ka Eestis on Richter István Báni kinnitusel saanud suurimaks naiste tervise parandamiseks mõeldud preparaatide pakkujaks.

Gedeon Richteri 10 enim müüdud ravimit 2020. aastal

miljonit eurot

Suukaudsed kontratseptiivid    307,2              

Vraylar/Reagila         258,7

Mydeton                     49,5

Bemfola                     47,5

Panangin                  46,1

Verospiron                42,1

Cavinton                    37,5

Groprinosin              36,7

Aflamin                      30,2

Lisonorm                  27,5

Allikas: Gedeon Richteri 2020. aasta aruanne.