Noorte Filharmoonia esitleb: René Eespere kontsertetendus „Augustus“

René Eespere „Augustuse“ aluseks on Hermann Hesse jutustus, kus uuritakse, mis on armastus ja mis on õnn, kuidas neid ära tunda ning mis juhtub siis, kui sinu saatuse üle otsustab keegi teine? Maailmaesiettekanne kõlas Mustpeade maja Valges saalis 27. oktoobril kell 14.

Kontsertetendus räägib sellest, kas armastus on privileeg või tuleb see välja teenida? Mis saab siis, kui armastus saab otsa? René Eespere sõnul on see lugu mõistukõne nii noortele kui ka täiskasvanutele. Eespere sõnul on ta “Augustuse” ideed endas kandnud tosin aastat ja kui Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Risto Joost pakkus Eesperele võimalust kirjutada muusikaline etendus noortele, Tallinna Kammerorkestri sarjale Noorte Filharmoonia, millega külastatakse uuel aastal ka koole, oli ta rõõmuga nõus.

„Augustuse“ solistid on Priit Volmer (RO Estonia) ja helilooja tütar Aurelia Eespere, kes on Muusikaakadeemia teise aasta ooperilaulu magistrant. Tallinna Kammerorkestrit dirigeerib Andres Kaljuste, kellele helilooja andis ka vastutusrikka sõnalise rolli. Hermann Hesse jutustuse on Eesti keelde tõlkinud Piret Pääsuke, laulutekstide autor on Malle Talvet-Mustonen.
Noorte Filharmoonia on Tallinna Kammerorkestri kontserdisari, mille raames tellitakse igal hooajal üks uudisteos armastatud Eesti heliloojalt. Sellest sarjast pärinevad väga menukad Rasmus Puuri “Sipsik”, Rein Rannapi “Vana saabas” ning Kristo Matsoni “Trikiga küsimus”.