Smarten Logistics tarnis juunis üle miljoni liitri jooke

Kommunikatsioonibüroo In Nomine alustas koostööd Smarten Logisticsiga. Anname uhkusega teada, et ettevõte tarnis juunis üle miljoni liitri jooke ja ettevõte hindab, et vähemalt juunis ei ole tarbimine võrreldes eelmise aastaga langenud. 2023. aasta üldine taust näitab aga tarbimise mõningast vähenemist.

Smarten Logistics tarnis juuni algusest jaanipäevani miljon liitrit mineraalvett, mahlasid, karastusjooke ja alkohoolseid jooke. Seda on laomahus ligi 15 000 kuupmeetrit, ligi 10 000 tarnet ja 300 veoautotäit. Jaaninädalal tarniti 300 tuhat liitrit jooke ja veeti ligi 90 veoautotäit.

Martin Luts, Smarten Logisticsi arendusjuht kinnitab, et vaadates juunikuud ei ole inimeste tarbimine mullusega võrreldes langenud, kuigi üldine taust on, et tarbimine langeb. Kevad algas korralike mahtudega, samas aprillis oli näha tarnetes tagasiminekut.

„Meie näeme, et inimestele meeldib suvel süüa-juua ja juunikuised mahud ei ole eelmise aastaga võrreldes langenud. Me olime jaanideks hästi valmis, mahtude prognoosid pidasid paika, partneritega oli väga hea koostöö ja kõikide tarnetega, sealhulgas jookidega, saime hästi hakkama. Nõudlust toetavad soojad ilmad ja nii ootame häid tulemusi ka kolmandalt kvartalilt,“ räägib Luts.

Ta tõdeb ka, et logistikasektoris on jaanipäeva ja jõulude eelne aeg jaekaubandusele ja selle logistikapartnereile suur väljakutse, kus inimesed peavad suurenenud mahtudega toimetulekuks tegema ekstrapingutusi. 

Toiduainetootja Orkla Eesti logistikajuht Ranet Untera räägib, et kui kogu juunit vaadata, siis logistikapartner on kasvanud mahuga hästi kohanenud. „Eelmise aasta võrreldes meie mahud juunis ei tõusnud, eelnenud kuudega võrreldes aga küll. Mahtude ette prognoosimine põhineb nii-öelda ajaloolistel müügimahtudel ja eelmise aasta juunis olid head müügid. Tootja poolt vaadates konsolideerime logistikavajadust planeerides sisendid, tekib hübriidprognoos, kuid see võib kõikuda ja 100-protsendilise täpsusega prognoosimine ei ole võimalik. See on väljakutse logistikapartnerile, kuid meie hinnangul on Smarten kenasti hakkama saanud.“ Smarten Logistics ja Orkla on teinud koostööd 15 aastat.

AS Smarten Logistics on Eesti kapitalil põhinev suurim kolmanda osapoole logistika (3PL) pakkuja, kelle klientide seas on nii tootjaid, importijaid kui ka jaemüüjaid. Tänavu 30 aastaseks saanud Smarten Logisticsil on kahes logistikakeskuses kokku 62 000 ruutmeetrit laopinda, ettevõtte 2022. aasta käive oli 19,6 miljonit eurot ja tööd antakse 300 inimesele.