Massachussettsi tehnikakõrgkooli abiga täiustati Eesti puitkarkassmaju

Massachussets Institute of Technology (MIT) juurtega arhitektuurifirma KVA Architects tegi koostööd Eesti ettelõigatud puitkarkassmajade tootjaga Avrame. Koos uuriti, analüüsiti ja täiustati A-Frame ehk A-kujuliste majade omadusi.

Avrame asutaja ning tegevjuht Indrek Kuldkepp Avrame maja taustal

A-kujuliste majade ajalugu on pikk ja mitmekesine. Struktuurne lihtsus muutis selle loogiliseks lahenduseks tuule ja vihma eest varjumisel. 20. sajandi alguses kasutati A-kujulisi maju nii loomade varjualuste kui ka inimeste suvilate ja ajutiste elamutena. Tõeline buum tekkis 1930. aastatel Ameerika Ühendriikides, kus arhitekt Rudolph Schindler taaselustas A-Frame’id aastaringseks elamiseks.

Avrame’i asutaja Indrek Kuldkepp räägib, et enne MITi panust olid SOLO tüüpi majad väikeste müüginumbritega. “MITi professori Sheila Kennedy ning tudengitega koostööd tehes saime aru, et inimesed tahavad kas suurt mugavat maja või täiesti vastupidi, väikest, detailsete plaanidega ja lihtsalt ise ehitatavat. MITi ekspertidega täiustasime üht meie mudelit, millest sai SOLO+. Selle väikesed mõõtmed lubavad ehitada neil, kel tahtmist ise nokitseda ning kes ei kohku ehitamise ees. Samuti soosivad praegused elamistrendid nagu “Tiny House” ja “Van Living” askeetlikku elamist.”

Avrame’i majad on välja töötatud materjaliteaduse arenguid arvesse võttes. Firma pakub elamispinna lahendusi, mis põhinevad A-Frame majade lihtsusel. Kolm tooteseeriat – SOLO, DUO ja TRIO – on välja töötatud jätkusuutlikkust ja taskukohasust silmas pidades. Lihtsus on samuti prioriteet, mida iseloomustab tõsiasi, et kolmnurkse maja ehitamiseks vajavad materjalid on lihtsalt kohale toimetatavad konteineris või veokil.

Loe lähemalt Äripäeva Ehitusuudiste veebist: https://www.ehitusuudised.ee/uudised/2022/01/20/usa-tippulikool-loi-kaed-kulge-eesti-puitkarkassmajade-taiustamisel-