B2B kauplemisplatvormiga merXu on liitunud üle 14 000 ettevõtte

Üle 14 000 ettevõtte on liitunud B2B e-kaubanduse startup-platvormiga merXu Eestis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias. Eestist on liitunuid üle 1500. Platvorm valmistub investorite toel laienemiseks Saksamaale, Ungarisse, Rumeeniasse ja Lätti.

Kaido Raja, merXu Eesti juhi sõnul kasvab platvormnii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. „Täna tegutseme Eestis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias, aga lähiajal laieneme Saksamaale, Ungarisse, Rumeeniasse ja Lätti. Euroopa suurimal turul, Saksamaal ostetakse Ida-Euroopast rohkem kaupu kui Hiinast ning koroonakriisis tekkinud Aasia tarneraskused on nõudlust Ida-Euroopa kaupade järgi kasvatanud. merXu lõppsiht on terve Euroopa katmine ja nii laienevad ka siinsete ettevõtete kauplemisvõimalused. Platvormile lisanduvad peagi ka uued funktsionaalsused – eri maksemeetodid, logistikalahendused, kindlustusvõimalused,“ räägib Kaido Raja.

Jüri Lakspere, Põhjala Deli partner räägib, et merXu kaudu osteti Poola firma Invest Horeca köögiseadmed ja mööbel, nende seas külmikud, sügavkülmikud, roostevabad metall-riiulid ja tööpinnad, universaalajamid ning taigna rullija, kokku 20 000 euro eest. „Ostsime, sest Poola seadmete hind oli meile soodne ja tarneaeg paraja pikkusega, samuti oli nendega suhtlemine lihtne. Mujal pakutud seadmete tarneaeg oli meile liiga pikk, üle poole aasta,“ lisab Jüri Lakspere. Põhjala Deli tahab laieneda, avades suure läbikäidavusega paikades, näiteks kaubanduskeskustes väiksemaid delitoitude müügikohti.