Ungari president autasustas István Báni ja Urmas Bereczkit

Ungari president János Áder määras teenetemärgid István Bánile, farmaatsiafirma Gedeon Richter Eesti filiaali juhile ja aukonsulile Lõuna-Eestis ning ajaloolasele Urmas Bereczkile. Teenetemärgid andis Tallinna töövisiidil üle Ungari väliskaubandus- ja välisminister Péter Szijjártó.

István Bán sai Ungari presidendilt János Áderilt Ungari Teenetemärgi Ohvitseriristi Eestis elavate ungarlaste identiteedi hoidmise ja Ungari-Eesti suhete arendamise nimel tehtud töö, aukonsuli kohustuste täitmise ning Balti riikides tegutsevate ungari ühingutega arendatud mitmekülgse koostöö tunnustusena.

Ungari president andis Ungari-Eesti suhete süvendamise mitme aastakümne vältel tehtud töö tunnustusena Ungari Kuldse Teenetemärgi ka ajaloolasele Urmas Bereczkile. Teenetemärgid andis üle 3. mail Eestis töövisiidil käinud Ungari väliskaubandus-ja välisminister Péter Szijjártó Ungari suursaadiku Kristóf Forrai ja Eestis elava ungari kogukonna esindajate juuresolekul Ungari Suursaatkonnas Tallinnas.

Ungari väliskaubandus- ja välisminister Péter Szijjártó: “Austuse ja lugupidamisega täname aukonsul István Báni, kes oma tööga teenib meie riiki, aidates kaasa Eesti-Ungari koostööle, toetades kohalikke ungarlasi. Munkacsy Mihaly ühingu juhina edendab ta kahepoolseid kultuurisuhteid ja Gedeon Richteri esinduse juhina on ta majandusliku koostöö edendaja.

Urmas Bereczki on tunnustust väärt eeskätt pikaajalise Ungari instituudi juhi töö eest. Samuti võitleb ta meie kodumaa kohta konveieril toodetava valeinfo levitamise vastu ja aitab eestlastel õiglast pilti saada olukorrast Ungaris. Suur väärtus on Ungari kultuuri tutvustamisel tema tõlgetel ja  kirjatöödel.

Autasud, mida soovin Ungari presidendi János Áderi nimel teile üle anda, on seotud nii mineviku kui ka tulevikuga. Mineviku eest tahame väljendada oma tänu, austust ja lugupidamist. Tulevik on aga ootus ja lootus, et teie töö jätkub sama entusiasmiga. Täname Ungari kultuuri, identiteedi ja keele säilitamise eest Eestis!”

István Bán, Ungari aukonsul Lõuna-Eestis ja Gedeon Richteri Eesti esinduse juht: “Tänan, et Ungari riik, meie kodumaa pani tähele meie tööd ja vaeva. Tänan oma kaasteelisi, kes on saatnud mind 32 aasta jooksul sel teel ja kolleege, kellega oleme veerand sajandit arendanud tänavu 120 aastaseks saava Ungari ravimifirma Gedeon Richter Eesti esindust. Ma tänan oma perekonda, abikaasat ja poega. Eesti-Ungari suhted on saja aastased ja ma tänan uuemat Ungari põlvkonda Eestis, tänu kellele see töö kindlasti jätkub.”