Tallinna Kammerorkester tänab!

Muusikakriitikud on rääkinud ja kirjutanud – Tallinna Kammerorkester on hetkel parimas vormis ning 26-aastane orkester rõõmustab kuulajaid iga kavaga. Orkester on tänulik, et muusikalist pingutust ja rõõmu muusikast on märgatud! Selgi hooajal on ettekantud palju Eesti muusikat ja antud kontserte Eesti Vabariigi sajandi tähistamiseks maailma eri paigus. Kontserte on olnud aga ka Rakveres-Paides-Viljandis, Jõhvist, Pärnust, Tartust ja Triigi Filharmooniast rääkimata. See on oluline, sest kõlas ju ka koos Eestri Filharmoonia Kammerkooriga antud juunikuiste suvekontsertide pealkiri – „Siin on ilus elada!“

Tallinna Kammerorkester on kodusele publikule vastuvõtu eest tänulik. Kuidas oma tänu näidata? Orkester kingib muusikasõpradele, kes on Tallinna Kammerorkestri 2018/19 hooaja eesseisvast viiest nn omakontserdist vähemalt nelja kuulamas käinud tänutäheks kohtumise orkestriga ja priipileti 26. hooaja lõppkontserdile!

Kontsertidel sarjas TIPPSOLISTID esinevad peadirigent Risto Joosti kutsel tippviiuldajad ja dirigendid Janne Nisonen, Kolja Blacher ja Peter Spissky. Sarjas TALENDID KODUS soleerib Berliinis Kolja Blacheri klassis õppiv Robert Traksmann, orkestrit juhatab meie esimene külalisdirigent Juha Kangas. Viimaste hooaegade maiuspala, kontserdisarja KÕIKVÕIMAS peateos on Arnold Schönbergi melodraama Kuu-Pierrot, kõnelaulu kandvas rollis kütkestav sopran Iris Oja, juhatab Risto Joost.

TALENDID KODUS: Robert Traksmann, Juha Kangas 15. detsembril Mustpeade majas.
TIPPSOLISTID: solist ja dirigent Janne Nisonen 12.jaanuaril Mustpeade majas.
KÕIKVÕIMAS – KUU-PIERROT. Solist Iris Oja, dirigent Risto Joost 14. veebruaril Mustpeade majas.
TIPPSOLISTID: solist ja dirigent Kolja Blacher 2. märtsil Estonia kontserdisaalis.
TIPPSOLISTID: Peter Spissky (barokkviiul). Barokikava. Solist metsosopran Tuuli Dede. 21. märtsil Mustpeade majas.
26. hooaja lõppkontserdil 21. juunil Mustpeade majas esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost. Maailma esiettekandes kõlab Tõnu Kõrvitsa uudisteos.

Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist, mille asutas 1993. aastal Tõnu Kaljuste. Orkestri peadirigent alates 2013. aastast on Risto Joost.

Lisalugemist: (www.)tko.ee ja facebook.com/TallinnaKammerorkester
Kohtumisteni muusikas!