Tallinna Kammerorkester alustab oma 26. hooaega

5. augustil avab orkester Neeme Järvi dirigeerimisel ja Elina Netšajeva soleerimisel Pärnu Muusikafestivali.

Veel ootab orkester oma publikut kontsertidele Pärdi päevadel Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Augustis-septembris ootavad ees esinemisel New Yorgis, Riias, Vilniuses; Pariisis, Nantes, Budapestis, Varssavis ja Stockholmis.
Koduse hooaja avakontsert on 4. oktoobril Tallinnas Mustpeade Majas.

2009. aastast toimuv Pärnu Muusikafestival on kasvamas oluliseks orkestrifestivaliks kogu Euroopas ja on oma kõrge taseme saavutanud tänu Neeme Järvi ja festivali kunstilise juhi, Paavo Järvi, suurele pühendumisele. Festivalil osaleb ligi 300 muusikut kuni 20 riigist ning lisaks orkestrimuusikale saab kuulda ka suurepäraseid soliste ning kammermuusikat.

Tallinna Kammeorkestri esituses ja Neeme Järvi dirigeerimisel kõlas 2017. aasta Pärnu Muusikafestivali avakontserdil Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1, see on ka Tallinna Kammerorkestri 25. juubeli puhul tänavu ilmunud vinüülplaadil. Sel eksklusiivsel helikandjal kõlav Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1 on oma sünnihetkest saati olnud keelpilliorkestrite repertuaari pärl.

Oma 26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist ERSO, Estonia ja Vanemuise teatriorkestri ning Pärnu Linnaorkestri kõrval, orkestri kunstiline juht on Risto Joost.

Lisainfo orkestri kohta leiate:
www.tko.ee
https://www.facebook.com/TallinnaKammerorkester/