Algasid Tallinna Kammerorkestri juubelihooaja pidunädalad

Tallinna Kammerorkestri pidunädalad toovad 2. märtsist kuni 7. aprillini publikuni kuus eriilmelist kontserti, kus solistid on Kristjan Randalu (klaver), Kalle Randalu (klaver), Andrew Lawrence-King (harf) ja Ardo Ran Varres (šansoneer).

Esiettekandele tulevad Kristjan Randalu ja Jonas Tarmi uudisteosed Tallinna Kammerorkestrile, orkestrit juhatavad Tõnu Kaljuste, Juha Kangas, Jaakko Kuusisto ja Risto Joost.

Kontsert TKO 25. Kristjan Randalu toimus 2. märtsil kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis. Esines Tallinna Kammerorkester, solist Kristjan Randalu (klaver).

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. 20 aasta jooksul on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud esineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika, oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri peadirigent on Risto Joost.

Lisainformatsioonl: http://www.filharmoonia.ee/tko