17. – 23. oktoobrini toimunud 89. Pariisi autonäitusel tutvustati muuseas ka kahte Renault elektrilist ideeautot: Renault 4EVER Trophy ja Renault R5 Turbo 3E. Mõlemad näituseautod olid austusavaldused legendaarsetele Renault 4 ja 5 mudelitele. Kokku toodeti mõlemat tublisti üle 10 miljoni masina.

Renault 4EVER Trophy

Renault 4 on midagi enamat kui auto, see on tõeline ikoon. Seda on müüdud rohkem kui 100 riigis üle 8 miljoni auto ning viimased 60 aastat on see ületanud põlvkondade vahelisi ja sotsiaalseid lõhesid. See on mitmeotstarbeline auto, mis sobib nii linnatänavatele kui maateedele: reisimiseks, loodusesse sõitmiseks, transpordiks, töötamiseks ja muuks. Tagasihoidlik, kuid trendikas ja stiilne popikoon meeldib nii meestele kui naistele.

Kuigi tootmine lõppes 30 aastat tagasi, ei ole „4L” kunagi rambivalgusest lahkunud. 4L on viimase 25 aasta jooksul tõestanud oma väärtust mitmekülgse autona, mis on ehitatud kestma. Sellisena meeldib see alati paljudele, eriti noorematele põlvkondadele.

4EVER Trophy näituseauto sillutab teed tulevasele täiselektrilisele B-segmendi linnamaasturile, mis liitub 2025. aastal Renault’ mudelivalikuga.

Renault R5 Turbo 3E

Täiselektrilise näituseauto panus Renault 5 50. aastapäeva pidustustesse on ülevaade tehnoloogia arengust ja austusavaldus kõige kuulsamatele sportversioonidele: Renault 5 Turbo ja Turbo 2. Loogiliselt on see saanud nimeks R5 TURBO 3E („3”, sest järgneb Turbo 2-le ja „E” tähistab elektrilist).

R5 TURBO 3E on ehitatud jõudluse ja võidusõiduradade jaoks: tagasillaveoga täiselektriline puhas drifter. Sarnaselt esivanemale on see samuti kaheistmeline. Nüüd aga asub jõuülekanne taga – kaks elektrimootorit, kumbki liigutab üht ratast, akud keskel põranda all.

R5 TURBO 3E on Renault 5 prototüübi kõrval veel üks näide brändi lipulaeva mudeli „elektrilisest taassünnist“. Renault elektrifitseerib oma ajalugu, et valmistada paremini ette täiselektrilist tulevikku Euroopas 2030. aastal.